Nasza szkoła bierze udział w programie Złote Szkoły NBP, jest to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do środowisk szkolnych. Ideą programu jest przygotowanie dzieci i młodzieży do bezpiecznego i swobodnego poruszania się po świecie finansów. Z tej okazji gościliśmy przedstawicieli banku PKO BP SA w Lidzbarku Warmińskim p. Krzysztofa Korzenieckiego – Dyrektora oddziału i p Agnieszkę Jastrzębską – Kierownika Zespołu, którzy zaprezentowali najważniejsze zasady cyberbezpieczeństwa uczniom klasy 7 i 8.
Celem tego spotkania było poznanie wiedzy na temat ochrony przed cyberatakami oraz zwiększenie świadomości na temat bezpieczeństwa finansowego w erze cyfrowej.
Uczestnicy spotkania wiedzą już gdzie powstają banknoty? – w wytwórni papierów wartościowych; co powstaje w mennicy?- drobne pieniądze – bilon, czeki oraz paszporty, co dzieje się z banknotami porwanymi, wypranymi czy też zniszczonymi.
Z zainteresowaniem przyglądaliśmy się zabezpieczeniom banknotów: paskom pionowym, mikrodrukom oraz znakom wodnym. Uczymy się o Saharze, Gobi a tu usłyszeliśmy jeszcze o pustyni bankomatowej, czyli są to rejony gdzie nie ma bankomatu np. Puszcza Knyszyńska gdzie ludność lokalna musi pokonać 33 km do banku, co wywołało zdziwienie.
Uczniowe wyrażali opinie na temat osobistych zwyczajów płatniczych oraz innych Polaków. Wiemy, że najbezpieczniejsza płatność bezgotówkowa to blik. A czym jest Phishing i jak nie dać się nabrać na podejrzane wiadomości e-mail oraz SMS-y? (Więcej informacji na ten temat w aktywnym linku, kliknij w wyraz phishing.)
Dziękujemy za tak szczegółowe przedstawienie powyższych treści dotyczących bezpieczeństwa finansowego.







